Najlepsze Nieruchomości w Jednym Miejscu

Typ nieruchomości
Rodzaj transakcji
Rynek

Mieszkanie od dewelopera – mieszkanie łatwe do zaaranżowania

22.11.2019 r.

Kupno własnego mieszkania to ogromne przedsięwzięcie, dlatego ostateczna decyzja o jego zakupie powinna być dokładnie przemyślana, z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw. Decydując się na mieszkanie od dewelopera mamy ogromną swobodę, co do jego aranżacji i stylu wnętrz. Z pozoru większość nowo powstałych mieszkań na rynku pierwotnym w Rzeszowie lub innym mieście ma bardzo zbliżone do siebie rozmieszczenie pomieszczeń, ich powierzchnię i cały układ mieszkania. Jednak gdy przyjrzymy się bardziej szczegółowo możemy zauważyć, że mieszkania te różnią się między sobą. W dzisiejszym artykule przedstawimy, na co zwracać uwagę, by sprawdzić czy nieruchomość będzie łatwo zaaranżować.

Większość mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym jest zaprojektowanych w pewien schemat dostępny u każdego dewelopera. Dlatego na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystkie mieszkania są bardzo podobne. Jednak często spotkać możemy się z całkowicie innym projektem, który może być szczególnie trudny w aranżacji dla osoby prywatnej, która nie ma doświadczenia w planowaniu przestrzeni wnętrz. 

Nieruchomość powinna być zaaranżowana zarówno w sposób praktyczny, przestrzenny jak i stylowy, dzięki temu mieszkańcy zapewnią sobie komfort oraz wygodę. Oczywiście warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który w praktyczny, a zarazem stylowy sposób urządzi naszą nieruchomość. Niestety takie działanie wiąże się z dodatkowymi kosztami,  na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Dlatego przedstawimy kilka wskazówek, na jakie zwracać uwagę, by sprawdzić czy łatwo i samodzielnie zaaranżujemy przestrzeń nieruchomości.

Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni

Podczas aranżacji nieruchomości jednym z najważniejszych czynników jest zaaranżować przestrzeń tak, by była praktyczna, a jednocześnie nie zabierała zbyt dużo miejsca. Ustawność w mieszkaniu to możliwość ustawiania mebli na wiele różnych sposobów, a także zagospodarowanie pozostałych pomieszczeń. Dzięki wielu możliwościom układu sprzętów oraz mebli wystrój mieszkania można będzie aranżować na wiele sposobów. Rozmieszczenie pomieszczeń również jest bardzo ważne. Salon z kuchnią i częścią jadalną powinny znajdować się blisko siebie, zaś pozostałe pomieszczenia, takie jak sypialnia, pokój dziecka i łazienka powinny być w drugiej części mieszkania.

Przed zagospodarowaniem przestrzeni warto zastanowić się, w jakim stylu chcielibyśmy urządzić wnętrze, by było praktyczne. Podczas aranżacji należy wziąć pod uwagę, czy zmieszczą się wymarzone meble w układzie, jaki sobie zaplanowaliśmy. Powinniśmy także zwrócić uwagę, czy stół zmieści się w kuchni lub części jadalnej, by nie było konieczności przenoszenia posiłków przez całe wnętrze.

Na co zwracać uwagę podczas projektowania wnętrza domu lub mieszkania?

  • Układ drzwi i okien

Na praktyczne zaaranżowanie pomieszczeń duży wpływ ma układ okien i drzwi. Przed zakupem mieszkania sprawdźmy, czy okna dają możliwość rozmieszczenia mebli w sposób, jaki sobie zaplanowaliśmy. Jeśli okna zostały rozmieszczone w sposób mało praktyczny, trudno będzie ustawić meble np. na całej ścianie. Podczas planowania należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości mebli od okna lub drzwi, by była możliwość ich otwierania i zamykania. Często podczas planowania oraz mierzenia pomieszczeń zapominamy o zostawieniu miejsca „w zapasie”. Przez co musimy wymieniać meble na mniejsze lub ułożyć je w zupełnie inny sposób.

 

Aranżacja powierzchni to nie tylko układ mebli lub rozstawienie drzwi i okien, ale także wpływ światła naturalnego w zależności od preferencji i trybu życia mieszkańców. Przed wyborem mieszkania powinniśmy zastanowić się, od jakiej strony świata chcielibyśmy, by znajdowała się sypialnia, salon czy kuchnia. Wszystko zależy także od trybu życia. Osoby budzące się o świcie najczęściej aranżują sypialnię od wschodu, by budzić się wraz ze wschodzącym słońcem. Najlepszym miejscem na salon będzie strona południowa, gdzie przez większą część dnia będziemy mogli cieszyć się naturalnym światłem. Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń każdej nieruchomości, dlatego ważne jest, by przez większą część dnia wpadało sporo naturalnego światła. Sypialnię najczęściej urządza się od strony zachodniej lub północnej.

  • Łazienka urządzona w praktycznym i nowoczesnym stylu

Często podczas urządzania pomieszczeń najwięcej trudności sprawia łazienka. Ważne jest, by była praktyczna, przestronna, a zarazem pomieściła takie elementy wyposażenia, jak kaloryfer, prysznic lub wannę, dużą umywalkę oraz regał z szufladami na przechowanie potrzebnych akcesoriów. Przestronna łazienka zapewni wygodę oraz komfort użytkowania, szczególnie dla rodzin z dziećmi, gdzie elementów wyposażenia jest znacznie więcej. Dużą zaletą w łazience jest okno. Zapewnia naturalne światło oraz jest dodatkową formą wentylacji. Odpowiednia cyrkulacja powietrza to niezbędny element w każdej łazience.

Jak zaaranżować mieszkanie nowoczesne?

Obecnie wiele dostępnych nieruchomości na rynku pierwotnym jest odpowiednio zaprojektowane, by styl mieszkania był nowoczesny i przestronny. Zarazem zapewniał komfort i wygodę dla wszystkich mieszkańców. Samodzielna aranżacja powierzchni jest jak najbardziej możliwa, jednak przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nasze preferencje oraz wymagania względem pomieszczeń. Elementy takie jak meble, prysznic lub wanna czy duża kuchnia często na etapie początkowym mogą wydawać się błahostką. Jednak po czasie okazuje się, że są to jedne z najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie mieszkańców z danego miejsca. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, by decyzja o zakupie danej nieruchomości była dokładnie przemyślana i podjęta ze spokojem.